Username: 
  Password: 

Team Schedules - SDDA BU10 Flight 1
     



Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Atlante SD Academy J Duran3333303333272.7027.00 24  9  1 0
 A5 : Albion SC BU10White3303303313222.2022.00 16  10  2 0
 A3 : Rebels Soccer Club - B10 Gold1033331313212.1021.00 21  5  1 1
 A4 : Express - BU10 White - Gnaulati3013331033202.0020.00 15  11  0 0
 A1 : Chula Vista FC0113333330202.0020.00 10  25  2 0
 A8 : CUFC BU10 Premier - Howitt3303010311151.5015.00 3  22  0 0
 A10 : Atlante SD Academy - Carrillo0333003000121.2012.00 -6  39  1 0
 A6 : Hotspurs USA - BU10 Academy3300010003101.0010.00 -10  31  0 0
 A9 : Scripps United - BU10 Red000003030060.606.00 -19  53  1 0
 A11 : CUFC BU10 Premier II - Barajas000000303060.606.00 -22  45  0 0
 A7 : Nomads S.C. - BU10 Bardales000000000000.000.00 -32  69  1 1

Bracket - Saturday, September 06, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331754  Carson ES  10:00 AM  1 A7 vs A8Nomads S.C. - BU10 Bardales 3 vs.CUFC BU10 Premier - Howitt6
 331753  Los Coches Creek MS  10:40 AM  2 A6 vs A9Hotspurs USA - BU10 Academy 2 vs.Scripps United - BU10 Red1
 331752  Terra Nova PK  11:20 AM  2 A1 vs A2Chula Vista FC 1 vs.Atlante SD Academy J Duran3
 331751  YMCA EAST  11:30 AM  1 A4 vs A11Express - BU10 White - Gnaulati 8 vs.CUFC BU10 Premier II - Barajas0
 331755  Robb Field  03:00 PM  6 A5 vs A10Albion SC BU10White 7 vs.Atlante SD Academy - Carrillo0

Bracket - Sunday, September 07, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331760  South Western College  08:00 AM  2 A3 vs A1Rebels Soccer Club - B10 Gold 1 vs.Chula Vista FC1
 331759  Larsen Field  09:00 AM  4 A10 vs A7Atlante SD Academy - Carrillo 11 vs.Nomads S.C. - BU10 Bardales3
 331756  Magnolia ES  10:15 AM  2 A8 vs A9CUFC BU10 Premier - Howitt 5 vs.Scripps United - BU10 Red2
 331758  Larsen Field  10:30 AM  4 A2 vs A4Atlante SD Academy J Duran 5 vs.Express - BU10 White - Gnaulati1
 331757  Magnolia ES  11:30 AM  2 A11 vs A6CUFC BU10 Premier II - Barajas 1 vs.Hotspurs USA - BU10 Academy4

Bracket - Saturday, September 13, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331763  Los Coches Creek MS  08:00 AM  3 A6 vs A2Hotspurs USA - BU10 Academy 0 vs.Atlante SD Academy J Duran2
 331765  Terra Nova PK  11:20 AM  2 A1 vs A4Chula Vista FC 2 vs.Express - BU10 White - Gnaulati2
 331762  Robb Field  12:40 PM  1 A5 vs A3Albion SC BU10White 3 vs.Rebels Soccer Club - B10 Gold1
 331764  Jerabek Park  03:30 PM  3 A9 vs A10Scripps United - BU10 Red 3 vs.Atlante SD Academy - Carrillo5

Bracket - Saturday, September 20, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331767  Carson ES  10:00 AM  1 A7 vs A3Nomads S.C. - BU10 Bardales 0 vs.Rebels Soccer Club - B10 Gold10
 331766  Larsen Field  10:30 AM  4 A2 vs A8Atlante SD Academy J Duran 4 vs.CUFC BU10 Premier - Howitt1
 331770  YMCA EAST  12:40 PM  1 A4 vs A6Express - BU10 White - Gnaulati 4 vs.Hotspurs USA - BU10 Academy0
 331768  Larsen Field  01:30 PM  4 A10 vs A11Atlante SD Academy - Carrillo 3 vs.CUFC BU10 Premier II - Barajas1
 331769  Robb Field  04:10 PM  1 A5 vs A1Albion SC BU10White 1 vs.Chula Vista FC2

Bracket - Friday, September 26, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331761  Pine Avenue Park  07:00 PM  4 A8 vs A11CUFC BU10 Premier - Howitt 3 vs.CUFC BU10 Premier II - Barajas1

Bracket - Saturday, September 27, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331772  Los Coches Creek MS  09:20 AM  2 A6 vs A1Hotspurs USA - BU10 Academy 3 vs.Chula Vista FC6
 331775  Jerabek Park  09:40 AM  3 A9 vs A3Scripps United - BU10 Red 0 vs.Rebels Soccer Club - B10 Gold7
 331774  Larsen Field  10:30 AM  4 A10 vs A2Atlante SD Academy - Carrillo 0 vs.Atlante SD Academy J Duran3
 331773  StageCoach Community Park  03:15 PM  3 A8 vs A4CUFC BU10 Premier - Howitt 0 vs.Express - BU10 White - Gnaulati2

Bracket - Saturday, October 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331777  Carson ES  09:00 AM  1 A7 vs A1Nomads S.C. - BU10 Bardales 2 vs.Chula Vista FC7
 331779  StageCoach Community Park  09:00 AM  3 A8 vs A6CUFC BU10 Premier - Howitt 2 vs.Hotspurs USA - BU10 Academy2
 331780  South Western College  09:20 AM  2 A3 vs A11Rebels Soccer Club - B10 Gold 7 vs.CUFC BU10 Premier II - Barajas0
 331776  YMCA EAST  11:30 AM  1 A4 vs A10Express - BU10 White - Gnaulati 3 vs.Atlante SD Academy - Carrillo1
 331778  Jerabek Park  12:00 PM  3 A9 vs A5Scripps United - BU10 Red 0 vs.Albion SC BU10White9

Bracket - Saturday, October 11, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331784  South Western College  08:00 AM  2 A3 vs A2Rebels Soccer Club - B10 Gold 4 vs.Atlante SD Academy J Duran1
 331783  Larsen Field  10:30 AM  4 A10 vs A6Atlante SD Academy - Carrillo 5 vs.Hotspurs USA - BU10 Academy3
 331785  Terra Nova PK  10:50 AM  2 A1 vs A8Chula Vista FC 4 vs.CUFC BU10 Premier - Howitt3
 331781  StageCoach Community Park  11:30 AM  3 A11 vs A5CUFC BU10 Premier II - Barajas 0 vs.Albion SC BU10White5
 331782  Jerabek Park  12:00 PM  3 A9 vs A7Scripps United - BU10 Red 8 vs.Nomads S.C. - BU10 Bardales2

Bracket - Sunday, October 12, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331790  South Western College  09:20 AM  2 A3 vs A4Rebels Soccer Club - B10 Gold 0 vs.Express - BU10 White - Gnaulati0

Bracket - Saturday, October 18, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331786  StageCoach Community Park  09:00 AM  3 A11 vs A7CUFC BU10 Premier II - Barajas 3 vs.Nomads S.C. - BU10 Bardales2
 331787  Larsen Field  09:00 AM  5 A2 vs A5Atlante SD Academy J Duran 2 vs.Albion SC BU10White1
 331789  Larsen Field  12:00 PM  4 A10 vs A8Atlante SD Academy - Carrillo 3 vs.CUFC BU10 Premier - Howitt4
 331788  Terra Nova PK  12:40 PM  2 A1 vs A9Chula Vista FC 4 vs.Scripps United - BU10 Red2

Bracket - Saturday, October 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331793  StageCoach Community Park  09:00 AM  3 A11 vs A9CUFC BU10 Premier II - Barajas 4 vs.Scripps United - BU10 Red5
 331792  Carson ES  09:00 AM  1 A7 vs A2Nomads S.C. - BU10 Bardales 1 vs.Atlante SD Academy J Duran5
 331794  Los Coches Creek MS  10:40 AM  2 A6 vs A3Hotspurs USA - BU10 Academy 0 vs.Rebels Soccer Club - B10 Gold5
 331795  Robb Field  11:30 AM  6 A5 vs A4Albion SC BU10White 1F vs.Express - BU10 White - Gnaulati
Forfeited Game
0
 331791  Terra Nova PK  12:30 PM  2 A1 vs A10Chula Vista FC 5 vs.Atlante SD Academy - Carrillo3

Bracket - Saturday, November 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331796  StageCoach Community Park  09:00 AM  3 A11 vs A1CUFC BU10 Premier II - Barajas 5 vs.Chula Vista FC4
 331799  StageCoach Community Park  10:15 AM  3 A8 vs A3CUFC BU10 Premier - Howitt 0 vs.Rebels Soccer Club - B10 Gold0
 331800  YMCA EAST  11:30 AM  1 A4 vs A7Express - BU10 White - Gnaulati 7 vs.Nomads S.C. - BU10 Bardales1
 331798  Robb Field  03:00 PM  1 A5 vs A6Albion SC BU10White 1F vs.Hotspurs USA - BU10 Academy
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, November 08, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331804  South Western College  08:00 AM  2 A3 vs A10Rebels Soccer Club - B10 Gold 7 vs.Atlante SD Academy - Carrillo0
 331803  Los Coches Creek MS  09:20 AM  2 A6 vs A7Hotspurs USA - BU10 Academy 6 vs.Nomads S.C. - BU10 Bardales4
 331802  YMCA EAST  10:20 AM  1 A4 vs A9Express - BU10 White - Gnaulati 8 vs.Scripps United - BU10 Red1
 331801  Larsen Field  10:30 AM  4 A2 vs A11Atlante SD Academy J Duran 4 vs.CUFC BU10 Premier II - Barajas0
 331805  Robb Field  12:40 PM  6 A5 vs A8Albion SC BU10White 1 vs.CUFC BU10 Premier - Howitt1

Bracket - Sunday, November 09, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 331797  Larsen Field  10:30 AM  4 A2 vs A9Atlante SD Academy J Duran 7 vs.Scripps United - BU10 Red0
 331771  Carson ES  12:00 PM  1 A7 vs A5Nomads S.C. - BU10 Bardales 4 vs.Albion SC BU10White6