Username: 
  Password: 

Team Schedules - SDDA BU19 Flight 1
     



Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Avg Points Adjusted
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Nado - BU18 Premier3331330333252.5025.00 22  9  13 0
 A3 : CSC San Diego 98 Academy0333313331232.3023.00 15  14  14 1
 A10 : Temecula United Academy - B95A3103331330181.8018.00 9  14  16 1
 A8 : CSC San Diego 97 Academy3110331301161.6016.00 4  15  14 0
 A4 : Atlante SD Academy-Herrera3001300033131.3013.00 -3  24  10 2
 A6 : Vista Storm SC BU18 Academy3311010100101.0010.00 -2  22  12 0
 A9 : Pumas UNAM Academy - Sergio00310130 080.898.89 -5  17  10 1
 A7 : Matrix - Elite B19 SM011001330070.707.00 -15  39  11 4
 A5 : Albion SC BU19Premier010310000360.606.00 -13  30  13 4
 A1 : Aztecs Fc Academy00010101 010.111.11 -12  24  18 2

Bracket - Saturday, September 06, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350750  Pershing MS  11:40 AM  1 A3 vs A10CSC San Diego 98 Academy 1 vs.Temecula United Academy - B95A2
 350753  Vista Community Sports Park  01:00 PM  1 A6 vs A7Vista Storm SC BU18 Academy 3 vs.Matrix - Elite B19 SM0
 350749  Gompers Prep  02:00 PM  1 A4 vs A9Atlante SD Academy-Herrera 1 vs.Pumas UNAM Academy - Sergio0
 350751  Robb Field  02:00 PM  3 A5 vs A8Albion SC BU19Premier 1 vs.CSC San Diego 97 Academy3
 350752  Montgomery HS  03:30 PM  1 A1 vs A2Aztecs Fc Academy 0 vs.Nado - BU18 Premier3

Bracket - Saturday, September 13, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350754  Connors Park  08:00 AM  1 A7 vs A8Matrix - Elite B19 SM 3 vs.CSC San Diego 97 Academy3
 350757  Tijuana River Park  08:00 AM  1 A9 vs A6Pumas UNAM Academy - Sergio 1 vs.Vista Storm SC BU18 Academy2
 350758  Paloma del Sol PK  02:50 PM  1 A10 vs A5Temecula United Academy - B95A 2 vs.Albion SC BU19Premier2
 350755  Coronado Cays  03:50 PM  1 A2 vs A4Nado - BU18 Premier 4 vs.Atlante SD Academy-Herrera3
 350756  Montgomery HS  05:00 PM  1 A1 vs A3Aztecs Fc Academy 1 vs.CSC San Diego 98 Academy3

Bracket - Sunday, September 14, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350798  Connors Park  08:00 AM  1 A7 vs A6Matrix - Elite B19 SM 2 vs.Vista Storm SC BU18 Academy2
 350794  South Western College  08:00 AM  4 A9 vs A4Pumas UNAM Academy - Sergio 2 vs.Atlante SD Academy-Herrera1
 350797  Coronado Cays  12:00 PM  1 A2 vs A1Nado - BU18 Premier 4 vs.Aztecs Fc Academy0
 350795  Pat Birdsall Sports Park  04:00 PM  3 A10 vs A3Temecula United Academy - B95A 1 vs.CSC San Diego 98 Academy2

Bracket - Saturday, September 20, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350761  Connors Park  08:00 AM  1 A7 vs A10Matrix - Elite B19 SM 1 vs.Temecula United Academy - B95A4
 350762  Pershing MS  12:30 PM  1 A8 vs A9CSC San Diego 97 Academy 0 vs.Pumas UNAM Academy - Sergio0
 350763  Montgomery MS SD  02:00 PM  1 A4 vs A1Atlante SD Academy-Herrera 1 vs.Aztecs Fc Academy1
 350760  Robb Field  04:00 PM  3 A5 vs A3Albion SC BU19Premier 0 vs.CSC San Diego 98 Academy3

Bracket - Wednesday, September 24, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350759  Vista Community Sports Park  07:00 PM  1 A6 vs A2Vista Storm SC BU18 Academy 1 vs.Nado - BU18 Premier1

Bracket - Saturday, September 27, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350767  Pershing MS  09:30 AM  1 A3 vs A7CSC San Diego 98 Academy 5 vs.Matrix - Elite B19 SM1
 350764  Pershing MS  09:45 AM  2 A8 vs A2CSC San Diego 97 Academy 0 vs.Nado - BU18 Premier1
 350765  Montgomery HS  10:30 AM  1 A1 vs A5Aztecs Fc Academy 1 vs.Albion SC BU19Premier2
 350768  Tijuana River Park  11:30 AM  1 A9 vs A10Pumas UNAM Academy - Sergio 2 vs.Temecula United Academy - B95A3
 350766  Cesar Chavez Park  02:00 PM  2 A4 vs A6Atlante SD Academy-Herrera 2 vs.Vista Storm SC BU18 Academy1

Bracket - Saturday, October 04, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350771  Pershing MS  10:00 AM  1 A8 vs A4CSC San Diego 97 Academy 1 vs.Atlante SD Academy-Herrera0
 350773  Pershing MS  12:00 PM  1 A3 vs A9CSC San Diego 98 Academy 3 vs.Pumas UNAM Academy - Sergio3
 350770  Robb Field  02:00 PM  3 A5 vs A7Albion SC BU19Premier 2 vs.Matrix - Elite B19 SM2
 350769  Vista Community Sports Park  06:00 PM  1 A6 vs A1Vista Storm SC BU18 Academy 2 vs.Aztecs Fc Academy2

Bracket - Saturday, October 11, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350778  Pershing MS  02:00 PM  1 A8 vs A6CSC San Diego 97 Academy 3 vs.Vista Storm SC BU18 Academy2
 350776  Pat Birdsall Sports Park  04:00 PM  2 A10 vs A4Temecula United Academy - B95A 8 vs.Atlante SD Academy-Herrera0
 350777  Robb Field  04:00 PM  5 A5 vs A9Albion SC BU19Premier 1 vs.Pumas UNAM Academy - Sergio3
 350775  Palomar College Minkoff Field  06:30 PM  1 A7 vs A1Matrix - Elite B19 SM 4 vs.Aztecs Fc Academy3

Bracket - Saturday, October 18, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350780  Tijuana River Park  08:00 AM  1 A9 vs A7Pumas UNAM Academy - Sergio 0 vs.Matrix - Elite B19 SM2
 350783  Coronado Cays  09:00 AM  1 A2 vs A5Nado - BU18 Premier 6 vs.Albion SC BU19Premier1
 350782  Pershing MS  02:00 PM  1 A3 vs A4CSC San Diego 98 Academy 4 vs.Atlante SD Academy-Herrera1
 350781  Montgomery HS  03:40 PM  1 A1 vs A8Aztecs Fc Academy 3 vs.CSC San Diego 97 Academy3
 350779  Vista Community Sports Park  04:10 PM  1 A6 vs A10Vista Storm SC BU18 Academy 1 vs.Temecula United Academy - B95A1

Bracket - Sunday, October 19, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350774  Coronado Cays  10:30 AM  1 A2 vs A3Nado - BU18 Premier 1 vs.CSC San Diego 98 Academy2
 350796  Pershing MS  02:50 PM  1 A8 vs A5CSC San Diego 97 Academy 5 vs.Albion SC BU19Premier0

Bracket - Saturday, October 25, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350784  Tijuana River Park  08:00 AM  1 A9 vs A1Pumas UNAM Academy - Sergio   vs.Aztecs Fc Academy 
 350787  Cesar Chavez Park  02:00 PM  1 A4 vs A5Atlante SD Academy-Herrera 2 vs.Albion SC BU19Premier1
 350785  Connors Park  03:10 PM  1 A7 vs A2Matrix - Elite B19 SM 1 vs.Nado - BU18 Premier9
 350786  Pat Birdsall Sports Park  04:10 PM  2 A10 vs A8Temecula United Academy - B95A 4 vs.CSC San Diego 97 Academy1
 350788  Vista Community Sports Park  06:20 PM  1 A6 vs A3Vista Storm SC BU18 Academy 3 vs.CSC San Diego 98 Academy5

Bracket - Saturday, November 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350793  Coronado Cays  08:00 AM  1 A2 vs A9Nado - BU18 Premier 4 vs.Pumas UNAM Academy - Sergio1
 350789  Pershing MS  01:00 PM  1 A3 vs A8CSC San Diego 98 Academy 1 vs.CSC San Diego 97 Academy1
 350791  Montgomery HS  03:50 PM  1 A1 vs A10Aztecs Fc Academy 1 vs.Temecula United Academy - B95A2
 350792  Robb Field  04:00 PM  3 A5 vs A6Albion SC BU19Premier 5 vs.Vista Storm SC BU18 Academy3

Bracket - Sunday, November 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350772  Pat Birdsall Sports Park  04:00 PM  3 A10 vs A2Temecula United Academy - B95A 0 vs.Nado - BU18 Premier3

Bracket - Sunday, November 16, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 350790  Cesar Chavez Park  08:00 AM  1 A4 vs A7Atlante SD Academy-Herrera 8 vs.Matrix - Elite B19 SM2